باغ ایرانی: بازتابی از بهشت

بسم الله الرحمن الرحیم 

باغ ایرانی: بازتابی از بهشت

.

.
Image result for ‫کتاب باغ ایرانی بازتابی از بهشت‬‎
.
زبان: فارسی
رده‌بندی دیویی: ۷۱۲٫۰۹۵۵
سال چاپ: ۱۳۹۵
نوبت چاپ: ۱
تیراژ: ۵۰۰ نسخه
تعداد صفحات: ۱۷۶
قطع و نوع جلد: بیاضی (گالینگور)
شابک ۱۰ رقمی: ۶۰۰۶۹۵۳۹۳۵
شابک ۱۳ رقمی: ۹۷۸۶۰۰۶۹۵۳۹۳۹
معرفی کتاب : 
کتاب ” باغ ایرانی بازتابی از بهشت ” به قلم مهدی خوانساری،محمدرضا مقتدر و مینوش یاوری توسط بخش انتشارات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر شد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری  این کتاب حاصل ده ها سال پژوهش پیگیر، بررسی های میدانی و کنکاش مداوم مولف آن زنده یاد محمدرضامقتدر در باغ های ایرانی و حکمت پیدایش آنها در پهنه فلات کم آب و خشک ایران زمین است .
در پیشگفتار این کتاب آمده است:در گستره فرهنگ وهنر ایران زمین ، باغ ،آینه ای است که خیال خلاق و دست های توانای مردم این سرزمین را پیش چشم می آورد.  نمادی از باغ آرمانی جان های گشوده به آسمان ، تکه از جهان خاکی که به دست آدمی ، مثالی از بهشت را با همه دوردستی اش در زیر پای نشانده است .
در بخش دیگری از کتاب آمده است : در باغ ایرانی می توان عصاره دریافتی بی مانند را از بیکرانه زیبایی مشاهده کرد که بیعت شکوفا رادر آفاق آن ذوق و اشراق باز آفریده است. باغ های ما اینک بارنگ و بوی ویژه ای که نمودار هویت مردم ایران و برآیندی ازحس زیبایی و شیوه زیستی این آب وخاک اند ، نگاه ما را به بعد دیگری از میراث پربهای ایران اسلامی می گشایند.
در دیباچه این کتاب نیز می خوانیم: فرهنگ، فرهنگی ماناو پایدار است و سبب این ماندگاری، سه ویژگی انعطاف پذیری، تعامل فرهنگی و درنهایت هویت ملی می باشد که علیرغم تنوع و تکثر موجود در جامعه امروزی به انسجام ملی کمک نموده است.  شناخت فرهنگ گسترده این سرزمین کهنسال، تنها راه شناخت هویت ملی است و آن نیز عزت ملی را به همراه می آورد. عزت ملی از گسیختگی فرهنگی ممانعت نموده و سرانجام انسجام و قدرت ملی را فراهم می سازد.
فهرست این کتاب شامل باغ ایرانی یا زندگی ایرانی، تاریخ میراث، باغ های پادشاهان بزرگ، مرمت آثار افتخارآمیز باستان دروه های مغول، صفوی و قرن نوزدهم و … می شود.
 • لیـنک دانلـود مسـتقیم
 • حجم فایـل: 0 MB
 • نویسنده / ناشر:
 • منبع:
 • چکیده
  بسم الله الرحمن الرحیم  باغ ایرانی: بازتابی از بهشت . مؤلفان:مینوش یاوری، مهدی خوانساری، محمدرضا مقتدر ناشر: پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مترجم: موسسه مهندسین مشاور آران . . زبان: فارسی رده‌بندی دیویی: ۷۱۲٫۰۹۵۵ سال چاپ: ۱۳۹۵ نوبت چاپ: ۱ تیراژ: ۵۰۰ نسخه تعداد صفحات: ۱۷۶ قطع و نوع جلد: بیاضی (گالینگور) شابک ۱۰ رقمی: ۶۰۰۶۹۵۳۹۳۵ شابک ۱۳ رقمی: ۹۷۸۶۰۰۶۹۵۳۹۳۹ معرفی کتاب :  کتاب ” […]

  آخرین دیدگاه کابران

  پاسخ دهید

  ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  پر بازدید ترین مقالات

  20211 7/9  21609  س1  21980 22601    22996...

  «گیاهان دارویی در قرآن و حدیث»

  بسم الله الرحمن الرحیم «گیاهان دارویی در قرآن و حدیث» علیرضا ...

  زنيان - شاهي - کندر (دروس استاد ضیایی / 3)

  بسم الله الرحمن الرحیم زنيان - شاهي - کندر دروس استاد ضی...

  اهمیت دامداری و کشاورزی در قرآن کریم

  بسم الله الرحمن الرحیم اهمیت دامداری و کشاورزی در قرآن کریم ...

  سخنان مهم مقام معظم رهبری در"اهمیت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی"

  بسم الله الرحمن الرحیم سخنان مهم مقام معظم رهبری در"اهمیت حفظ...

  تقویم شمسی

  آذر ۱۳۹۸
  ش ی د س چ پ ج
      تیر »
   123456789101112131415161718192021222324252627282930