تغییر کاربری اراضی درجه یک خسارت سنگینی را به همراه دارد

بسم الله الرحمن الرحیم

تغییر کاربری اراضی درجه یک خسارت

سنگینی را به همراه دارد

.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: متاسفانه طی سال‌های گذشته با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی درجه یک روبرو بوده‌ایم که خسارت بسیار سنگینی را در پی دارد.

.

حمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۲۲ خردادماه) کمیسیون متبوع خود با حضور جهانگیر معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، گفت: یکی از مواردی که در نشست امروز بررسی شد در خصوص تغییر کاربری اراضی، صیانت از منابع آبی و جرائم حوزه زیست محیطی بود.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه طی سال‌های گذشته با تغییر کاربری غیر مجاز اراضی درجه یک روبرو بوده‌ایم که خسارت بسیار سنگینی را در پی دارد، ادامه داد: ایراد جدی در حوزه زمین‌خواری‌ها وجود دارد و عدم دقت در نظارت‌ها لازم است، دستگاه‌های متولی هنوز معنای دقیق تخریب و قلع و قمع را درک نکرده اند، در حاشیه شهرها شاهد هستیم اراضی کلاس یک بدون رعایت موازین قانونی تغییر کاربری داده شده اند و با صدور احکام تنها دیوارهای آنها تخریب می‌شود.

.

.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه یکی از تخلف‌هایی که در حوزه آب صورت می‌گیرد برداشت بیش از حد مجاز از چاه‌های دارای مجوز است، عنوان کرد: باید به سه عامل تولید محصولات کشاورزی یعنی آب، خاک و محیط زیست توجه کنیم در غیر اینصورت با بحران‌های جدی مواجه می‌شویم.

وی با بیان اینکه در نشست امروز مقرر شد روسای کمیته‌های محیط زیست، آب و منابع طبیعی و محیط زیست قوانین را بررسی و در صورت نیاز قوانین را اصلاح کنیم، گفت: دستگاه‌های متولی مانند دولت نیز باید در راستای جلوگیری از تخلفات لوایحی را ارئه کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور کوه خواری، زمین خواری و جنگل خواری رواج پیدا کرده است، افزود: در ادامه این نشست با رای اعضای کمیسیون سمیه رفیعی، جلال محمودزاده و امیرقلی جعفری به عنوان عضو کمیسیون مشترک تاسیس شبکه ملی فناوری‌های حوزه انرژی، آب و محیط زیست انتخاب شدند.

.

.

.

_________________________________________________________________________________

منبع : خبرگزاری بازار

 • لیـنک دانلـود مسـتقیم
 • حجم فایـل: 0 MB
 • نویسنده / ناشر:
 • منبع:
 • چکیده
  بسم الله الرحمن الرحیم تغییر کاربری اراضی درجه یک خسارت سنگینی را به همراه دارد . رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: متاسفانه طی سال‌های گذشته با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی درجه یک روبرو بوده‌ایم که خسارت بسیار سنگینی را در پی دارد. . حمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، […]

  آخرین دیدگاه کابران

  پر بازدید ترین مقالات

  تکنیک های کشاورزی از منظر قرآن

  بسم الله الرحمن الرحیم . تکنیک های کشاورزی از منظر ...

  معجزات علمى قرآن کریم : 3- قرآن و حرکت زمین

  بسم الله الرحمن الرحیم 3- قرآن و حرکت زمین : منظور از معجزات عل...

  مدیریت جامع منابع آبی از دیدگاه IWRM با رویکردی دینی فرهنگی

  بسم الله الرحمن الرحیم  مدیریت جامع منابع آبی از دیدگاه IWRM...

  بررسی رابطه دینداری با نگرش و رفتار مصرف آب در بین شهروندان زنجان

  بسم الله الرحمن الرحیم     بررسی رابطه دینداری با نگرش و ر...